POZVÁNKA NA BIKE FESTIVAL JEROBOAM CZECH REPUBLIC 2024

BIKE FESTIVAL JEROBOAM CZECH REPUBLIC 2024 – až 300 km dlouhé dobrodružství na dvou kolech.  

Po úspěšném nultém ročníku v loňském roce se letos bude konat první ročník Jeroboam Czech Republic se vší parádou, který se uskuteční  20. - 23. června 2024.  

Pořádnou cyklistickou výzvu budou moci účastníci zažít v samém srdci Jeseníků v Hynčicích pod Sušinou pod záštitou Kolovny a 3T Bikes. Letošní Jeroboam nabídne nejen upravené trasy, ale také bohatý doprovodný program během celého prodlouženého víkendu, rozšířené testovací centrum 3T gravel kol a dalšího cyklistického vybavení od partnerů akce.

JEROBOAM - REGISTRACE ÚČASTNÍKŮ

Jeroboam series od italské značky 3T Bike se koná po celém světě. Je to mnohem víc než bajkový seriál, je to setkání nadšenců gravelu, milovníků hor. Cyklistický festival v rámci kterého se protíná pořádná nálož kilometrů na štěrku s dobrým jídlem, živou hudbou a bohatým doprovodným programem.  

JEROBOAM NENÍ ZÁVOD! Nejde jen o samotnou jízdu, ale o společně strávený čas za řidítky s přáteli a o objevování nových míst. Prostě je to víc o zábavě, než o tom, co nejrychleji protnout cílovou pásku. 'Non-supported' trasy podle předem dané GPX o délkách 300 km, 150 km, 75 km a 37,5 km jsou navrhnuty ideálně pro gravel / XC kola. Na jakém kole ale účastníci pojedou, je čistě jen na nich.

JEROBOAM - STARTUJEME

A proč zrovna Jeroboam? První ročník akce Jeroboam se konal v italské Franciacortě. Oblasti, která je známá svým šumivým vínem. Těm pozornějším možná už tohle podprahové propojení došlo, Jeroboam je 3000 ml láhev vína, ekvivalent 4 normálních lahví. Odtud vychází název této bláznivé, 300 km dlouhé, gravel challenge. Ve stejném duchu se pak nesou názvy ostatních tras - Magnum 150 km, Standard 75 km a Demi 37,5 km. Už ses rozhodl/a, jak velkou “láhev” vína si předposlední červnový víkend dáš? Registrovat se na akci  můžeš zde

Zázemím prvního ročníku Jeroboam v České republice je Kolovna Bikecentrum v podhůří Králického Sněžníku. Jezdci, kteří se vydají na nejdelší trasu 300 km, budou startovat z Hynčic pod Sušinou už v pátek 21.6. ráno. Ostatní na trasu vyrazí až v sobotu 22. 6. v ranních hodinách. Nejdelší trasa nabídne účastníkům to nejlepší z Jeseníků a Rychlebských hor, můžou se těšit na různorodý terén od štěrkových cest, přes cyklostezky, lesní cesty až po singletracky.

Rychlebské hory se nacházejí severně od města Jeseník a ne nadarmo se o nich říká, že patří mezi jedny z nejkrásnějších částí České republiky. Díky nízkému počtu návštěvníků si tak účastníci budou moci naplno užít stále nedotčenou přírodu. Cyklisticky se jedná trochu o opomíjenou oblast, která ale rozhodně stojí za prozkoumání! Druhá část nejdelší trasy, stejně tak jako  kratší varianty - Magnum, Standard a Demi, jsou motané přímo v Jeseníkách, přes všechny jejich skryté skvosty. Nicméně ani zkrácené verze Jeroboam jezdcům neodpustí horské pasáže, strmé úseky nekompromisních kopců v blízkosti Hynčic pod Sušinou, ani úchvatné výhledy v okolí Králického Sněžníku. 

JEROBOAM - na trase

Zázemím celé akce, kde bude probíhat registrace i doprovodný program, je Kolovna Bikecentrum v Hynčicích pod Sušinou. A to nejdůležitější, v sobotu po dojezdu většiny jezdců do cíle, zde bude probíhat afterparty! Co se týká ubytování, tak každý biker určitě moc dobře ví, že po náročném švihu se spí zaručeně nejlépe, ať už je to kdekoliv. Pro všechny účastníky bude rezervované místo ve “stanovém městečku”, kde naplno zažijí atmosféru akce a budou v samém centru dění.

V rámci prodlouženého víkendu se můžeš těšit na bohatý doprovodný program, 3T testovací centrum gravelů, BBQ, živou hudbu, chill zónu a program od partnerů akce. Na Jeroboamu v Jeseníkách budeš mít možnost se potkat se zástupci značky 3T Bike, zajímavými tvářemi ze světa long distance závodů a s Kolovna crew.  

Partnery Jeroboam Czech Republic 2024 jsou: 3T Bike, Komoot, Posedla, Peak Design, Peaty's, Lesy ČR a Arcibiskupské lesy a statky Olomouc.

JEROBOAM KOLOVNA JEROBOAM hory JEROBOAM trasa