No stress Co pojišťujeme?

Jistě všichni znáte havarijní pojištění. Představte si, že takové pojištění můžete také sjednat jednoduše online pro svého dvoukolého parťáka.

Rizika, která jsou zahrnuta v havarijním pojištění a povinném ručení v případě vozidel, vás mohou potkat i s vaším kolem, elektrokolem, koloběžkou, e-koloběžkou či cyklovozíkem a to daleko častěji. Kolo se dá lépe odcizit či poškodit než auto. Už jste třeba viděli běžet někoho s autem na zádech? My tedy ne, ale s koloběžkou v podpaží ano! Vždyť je přece daleko jednodušší přestřihnout zámek na kole, nasednout a odjet, než otevřít auto bez klíčku a nastartovat.

Pojistná ochrana v případě možného poškození při nehodě nebo pádu je pro pojištění BikePlan naprostou samozřejmostí. Skvělé na tom je, že se vztahuje na všechny pevné komponenty, příslušenství i osobní věci. Asi každý z vás zná ten pocit, kdy během vteřiny spadne a jednoduše letí. Při cyklistice nebo jízdě na koloběžce jsou nehody, střety či nečekané pády naprosto běžné. Proto se nabízí zamyšlení nad tím, že i naši dvoukolí parťáci jsou opravdu daleko křehčí než auta. Je tedy nutné, je správně chránit “před všemi nečekanými událostmi”, ať si jízdu na nich můžete užívat plnými doušky.

BikePlan vám i vašemu dvoukolému parťáku umožní maximální pojistnou ochranu s nejširším krytím rizik jak na silnici, polní cestě, lese, singltreku, bikeparku, tak v extrémně těžkém terénu. A vy už nemusíte myslet na to, co se stane, když…

Přehled pojištění

Přehled pojištění
majetku a odpovědnosti


Jízdní kolo

E-bike

Koloběžka

E-koloběžka

Cyklovozík
Na kolik si mohu pojistit dvoukolého parťáka online?
5 až 200 tis. 5 až 200 tis. 5 až 200 tis. 5 až 200 tis. 5 až 200 tis.
Mohu si pojistit dvoukolého parťáka na vyšší částku?
Ano až 1 mil. Ano až 500 tis. Ano až 250 tis. Ano až 250 tis. Ano až 250 tis.
Na jak dlouho se online pojištění sjednává?
12 měsíců 12 měsíců 12 měsíců 12 měsíců 12 měsíců
Kde všude pojištění dvoukolých parťáků platí?
Celá Evropa Celá Evropa Celá Evropa Celá Evropa Celá Evropa
Jsou pojištěny i jednotlivé díly předmětu pojištění?
Ano Ano Ano Ano Ano
Jsou pojištěny osobní věci při nehodě či pádu?
Ano do 10 tis. Ano do 10 tis. Ano do 10 tis. Ano do 10 tis. Ano do 10 tis.
Je pojištěno i příslušenství při nehodě či pádu?
Ano do 10 tis. Ano do 10 tis. Ano do 10 tis. Ano do 10 tis. Ano do 10 tis.
Odcizení z uzamčeného prostoru.
Ano Ano Ano Ano Ano
Odcizení z volného prostranství, pokud je předmět pojištění uzamčen.
Ano Ano Ano Ano Ano
Odcizení z volného prostranství, pokud není předmět pojištění uzamčen.
Ne Ne Ne Ne Ne
Odcizení z uzamčeného nosiče kol na vozidle.
Ano Ano Ano Ano Ano
Odcizení z prostor hotelu či jiného ubytovacího zařízení.
Ano Ano Ano Ano Ano
Odcizení z garážových a jiných uzamčených skladovacích prostor.
Ano Ano Ano Ano Ano
Odcizení pouze baterie z e-kola nebo z e-koloběžky.
Není Ano 50% Není Ano 50% Není
Odcizení příslušenství (tachometr, zvonek, brašna, světlo, nosič apod.).
Ne Ne Ne Ne Ne
Je pojištěno také loupežné přepadení?
Ano Ano Ano Ano Ano
Poškození předmětu pojištění a všech jeho komponentů při přepravě.
Ano Ano Ano Ano Ano
Poškození baterie u elektrokola nebo e-koloběžky při nehodě či pádu.
Není Ano 100% Není Ano 100% Není
Poškození motoru u elektrokola nebo e-koloběžky při nehodě či pádu.
Není Ano 100% Není Ano 100% Není
Je pojištěn také vandalismus?
Ano Ano Ano Ano Ano
Živelné škody - povodeň, záplava, úder blesku, požár, vichřice.
Ano Ano Ano Ano Ano
Připojištění rizik na singltrek, singltrail, downhill, bikepark a podobné.
Ano Ano Ano Ano Ano
Připojištění rizik pro závodní aktivity hobby nebo profesionál.
Ano Ano Ano Ano Ne
Připojištění odpovědnosti za škody z provozu pojištěného předmětu.
Ano Ano Ano Ano Ano
Vady, které mohou vzniknout na předmětu pojištění v době záruky.
Ne Ne Ne Ne Ne

Vy se ptáte, my odpovídáme ...

Jak si sjednat pojištění BikePlan?

Sjednat pojištění můžete jednoduše online a nezabere vám to déle než 5 - 10 minut vašeho času. Pojistit si můžete celkem 12 pojistných rizik pro vaše kolo, elektrokolo, koloběžku, e-koloběžku nebo cyklovozík.

Na jak dlouho a od kdy pojištění platí?

Pojištění se sjednává na dobu 12 měsíců (1 rok) s možností každoroční obnovy pojištění na další rok. Platí od následujícího dne sjednání "půlnoci" či od data, které si sami zvolíte. No není to fajn?

Jak nahlásit škodní událost?

Škodní událost můžete nahlásit po přihlášení do své Klientské sekce. Tam také naleznete záložku „Hlášení škody“. Jednoduše popíšete, co se stalo, nahrajete fotky, případně další dokumenty a odešlete. Každou škodní událost se snažíme vyřešit a uzavřít co nejdříve.

Kde všude platí pojištění?

Pojištění BikePlan je platné v rámci geografické Evropy. Samozřejmě včetně České republiky.

Jaká je maximální pojistná částka při online sjednání?

Maximální pojistná částka, na kterou lze online pojištění sjednat, platí pro kola, elektrokola, koloběžky, e-koloběžky a cyklovozíky do výše 200.000.- Kč. V případě odpovědnosti za škody způsobené provozem do výše 10 mil. Kč. Pokud si chcete pojistit své kolo třeba na 1 milión Kč nebo elektrokolo na 500 tis. Kč, neváhejte nás jednoduše kontaktovat.

Mohu si pojistit i starší kolo, e-bike či koloběžku?

Samozřejmě. Vaše kolo, elektrokolo, koloběžku, e-koloběžku nebo cyklovozík si můžete kdykoliv pojistit sami zcela online od doby jejich pořízení. Na BikePlan nemáme žádné maximální limity omezující stáří vašeho dvoukolého parťáka! Pojistíme vám jak nové kolo, tak například elekrokolo, které jezdíte už sedmou sezónu.

Musím vás navštívit a provést fyzickou inspekci v servisu?

Ale kdepak, takto to u nás nefunguje! Při sjednání online vše zvládnete sami. Plně vám důvěřujeme! Po uzavření pojištění jednoduše postupujte dle instrukcí, které vám přijdou do emailu. Vyfoťte telefonem vámi pojištěný předmět a fotky, vč. sériového čísla nahrajte do své Klientské sekce. Je to velice jednoduché, můžete to udělat až do 14 kalendářních dnů.

V čem je pojištění BikePlan jedinečné?

Vadilo nám, že na trhu neexistuje žádné online pojištění, které by chránilo jak naši peněženku, tak naše dvoukolé parťáky. Proto jsme ho ušili na míru a vyladili tak, aby bylo smysluplné a zároveň použitelné pro každého. Aby mělo nejširší pojistnou ochranu, která kromě odcizení obsahuje i pojištění všech komponentů proti poškození či pojištění osobních věcí a příslušenství, které nikdo nechtěl pojistit. A jelikož většina z nás také denně jezdí, tak jsme přidali i volitelná připojištění na speciální stezky, místa nebo závody.

Co o nás říkají naši zákazníci?

Zuzana P.

"Jezdím převážně na silničním kole, BikePlan je pro mě jedničkou, jak chránit svého miláčka před kvalitou českých cest."

Ondřej L.

"Po bikeparkách trávím čím dál více času. Kamarád mě doporučil BikePlan, tak mám pojištěné kolo i připojištění na downhill."

Martin C.

"Jako partička jezdíme už léta a když jsme zjistili, že můžeme naše bajky i sebe pojistit, neváhali jsme ani minutu. Člověk nikdy neví."

Anna K.

"Ročně najezdím přes 11 tis. km a účastníme se mnoha amatérských závodů, které máme připojištěny. Mít BikePlan byla jasná volba."

Honza B.

"Přes zimu jezdíme točit kiláky do Španělska. BikePlan mi vyhovuje, skrze svou cenu, nejširší pojistnou ochranu a platí po celé EU."

Zdeněk M.

"V mém věku se pojištění každého druhu vyplatí. Jsem rád, že se můžu věnovat cyklistice a když se něco stane, BikePlan to zaplatí."

Karel V.

"Závody, singlreky i traily, to je moje vášeň. V sedle sedím denně a bez pojištění kola i sebe si vůbec nedovedu představit jezdit."

Hana H.

"Pořídili jsme si elektrokola a úplně to změnilo náš pohled na cyklistiku. Je skvělé, že BikePlan chrání také motor a baterii."

Katka U.

"Pracuji v Německu a jelikož občas dojíždím přes hranice na mém elektrokole, pojištění BikePlan jsem si okamžitě sjednala."

Tomáš R.

"Na BikePlan pojištění oceňuji kromě odcizení také ochranu proti poškození komponentů mého kola při pádu i nehodě."

Václav P.

"Naše rodina, včetně syna, snachy i vnoučat máme pojištěné všechny kola, elektrokola i koloběžky z garáže. Fantastické!"

Martin J.

"Často vozíme kola i cyklovozík na nosiči a nejednou se stalo, že nám spadla a problém byl na světě. BikePlan byla jasná volba."

Tereza D.

"S tátou jezdíme na traily a občasný pád, při kterém člověk něco zničí k tomu patří. Jsme rádi, že pojištění kol máme!"

Petra M.

"Pojištění svého kola jsem sjednala zcela online a navíc mi BikePlan doporučil pojištění odpovědnosti, skvělá komplexní pojistka."

Zuzana R.

"E-koloběžku mám na cesty práce a po městě, proto jsem si ji pojistila a sjednala odpovědnost pro koloběžkaře. Nikdy nevíte."

Ivan a Eliška Š.

"Milujeme ježdění na koloběžce. Dát si pořádně do těla a vidět ty krásy stojí za to. Stejně tak jako pojištění BikePlan, které máme."

Gabriela R.

"Proč mám pojištění BikePlan? Protože jsem zodpovědná matka a chráním nejen své děti, ale i svůj cyklovozík."

Dan a Silvie M.

"Pojistit naše obě kola jsme chtěli už dlouho, nyní u BikePlan máme pojištění vč. odpovědností, to je kompletní cyklopojistka!"

Julie K.

"Sice nejsem žádná závodnice, ale své elektrokolo mám natolik ráda, že jsem si ho, nakonec i sebe, pojistila u BikePlanu."

Milan Z.

"Rád jezdím na traily, takže jsem si pojistil svůj ebajk a k tomu užavřel připojištění na singltreky, downhill do bikeparků."

Jakub B.

"Často vidím na sítích zoufalé výzvy ohledně krádeže svého bajku. BikePlan mě přesvědčil a svůj stroj mám pojištěn."

Pavla L.

Auto za 200 tis. Kč vám pojistí kde kdo, vč. povinného ručení, ale kolo umí takhle pojistit jen BikePlan. Jsem spokojená.

Ondřej J.

"Celá naše rodina se věnujeme cyklistice, včetně našich ratolestí. Jsme rádi, že nám BikePlan umožnil pojistit i cyklovozík."

Veronika Č.

" S manželem jsme oba vyměnili kola za elektrokola a o to víc jezdíme. Takové jmění na cestách si prostě pojistíte."

Marek S.

"Baví mě sjezdy a adrenalin, který přitom cítím, když koukám na ty propasti dolů. Pojistit si bajk bylo jasné rozhodnutí."

Renata K.

"Život bez kola si nedovedu představit. Po zakoupení elektrokol, máme projeto půl Evropy. Pojištění za skvělou cenu."

Agáta B.

"Už dlouho jsem hledala kvalitní pojištění, ale buď samá omezení nebo malé krytí. Sjednat BikePlan jsem neváhala ani minutu."

Karel V.

"O BikePlan pojištění kola proti krádeži jsme se dozvěděli úplnou náhodou a rozhodování při jejich cenách bylo jasné!"

Katka B.

"Už jednou mě kolo ukradli a pojištění proti krádeži i poškození bylo u BikePlanu za skvělou cenu. Tak proč riskovat!"

Tomáš J.

"V ČR jsem nenašel žádnou pojišťovnu, která by mě pojistila rozsáhle mé elektrokolo jako BikePlan. Děkuji, doporučuji."