BikePlan.cz na L'Etape Czech Republic by Tour de France

LEtape Czech Republic

Ačkoli BikePlan.cz ještě nemá svůj vlastní závodní tým, část našeho týmu se s radostí zúčastnila teprve druhého ročníku avšak velmi prestižního závodu L'Etape Czech Republic by Tour de France. Jak jsme již dříve informovali v našem článku "L'Etape Czech Republic - závod pod taktovkou Tour de France | BikePlan", jde o jedinečnou událost pro všechny nadšence cyklistiky.

Organizace závodu byla skutečně na nejvyšší úrovni, což je obdivuhodné vzhledem k tomu, že se ho zúčastnilo bezmála 3500 jezdců! Letošním vítězem se stal Petr Fiala, který svůj triumf takto shrnul: „Věděl jsem, že závěr by mi měl sedět. Poslední kopce jsou přesně pro mě. Neměl jsem dobré nohy, ale skvělá atmosféra a motivace byly silnější.“  

Petr Fiala

Mezi účastníky jsme měli možnost potkat i významné závodníky, jako byl ambasador závodu, slavný Španěl Alberto Contador, našeho neúspěšnějšího cyklistu Zdeňka Štybara, olympijskou vítězku v rychlobruslení Martinou Sáblíkovou a také velkého sympaťáka, šestinásobného paralympijského vítěze a šestinásobného mistra světa Jiřího Ježka. Dokonce i primátor Prahy Bohuslav Svoboda se objevil u startovní pásky, což jen podtrhuje význam této události.

L'Etape Czech Republic by Tour de France jasně ukazuje, že závodníci tvoří historii cyklistiky. A zatímco oni píší své příběhy na silnicích, my v BikePlan.cz jsme tu, abychom ochránili nejen jejich kola, ale i klid jejich duše. Protože spokojený cyklista je to, o co nám jde především.

Štybar Jiří Ježek Bohuslav Svoboda BikePlan je první Stibar Skoda Dupej Ježek