Jízda na kole či elektrokole, to je svoboda, odvaha, vášeň a radost z objevování. My v Haibike chceme lidi vést k tomu, aby objevovali a rozšiřovali svoje hranice, do kopce a s kopce, ve dne v noci. Bez ohledu na vaši úroveň dovedností máme kolo nebo elektrokolo, které je pro vás perfektní! Co nás pohání, jsou každodenní výzvy, nejen abychom byli schopni držet krok, ale vždy také inovovat a být o krok napřed. S touto vizí vyvíjíme kola a elektrokola pro různé jezdce a různé potřeby již skoro 25 let. Za našimi produkty stojí německá konstrukční preciznost spojená s neúnavnou vynalézavostí. Od naší koncepce baterie integrované v rámu k našemu prvnímu úplnému systému elektrokola se společnost Haibike staví za inovace a výkon: WE ARE ePERFORMANCE!

Historie výrobce elektrokol Haibike

Susanne a Felix Puellovi založili společnost Haibike v roce 1995 jako výkonnou značku skupiny Winora Group ve Schweinfurtu. Zatímco zpočátku se kola prodávala ještě pod názvem Winora, značka Haibike se nesmírně rozvinula, zejména po technické stránce. Absolutní průlom značky Haibike přišel v roce 2010 s představením modelu Haibike eQ Xduro na veletrhu Eurobike. S prvním skutečně terénním E-Mountainbikem poptávka rychle převyšuje nabídku a slibná technologie a styl Haibiku je mnohokrát kopírován.

K dnešnímu dni již Haibike stanovil řadu milníků v oblasti elektrokol, což působivě podtrhuje zisk několika ocenění za design a inovace výrobků. Další vrchol byl představen na veletrhu Eurobike v roce 2014: První karbonové kolo na světě eFully se středovým motorem a zároveň začátek - karbonový rám v sektoru elektrokol. Dalším krokem byla integrace motoru a baterie do rámu, což nejenže opticky zmenší jeho velikost, ale také ještě více zatraktivní design. V roce 2016 Haibike integroval displej do představce, čímž je zobrazovací jednotka lépe chráněna proti poškození a také opticky ideálně integrována.

V roce 2016 byla společností Haibike představena eConnect, malá jednotka integrovaná do jízdního elektrokola, která odesílá a přijímá data. Díky funkcím, jako je záznam trasy, sledování krádeže a lokalizace kola či elektrokola, je Haibike opět první, kdo razí cestu chytrému kolu ePerformance. Díky inovacím, jako je eConnect, a mnoha dalším novinkám je společnost Haibike skutečným průkopníkem a určovatelem trendů, zejména v oblasti elektrokol.

Proč si koupit kolo značky Haibike?

ŠANCE ZVANÁ ELEKTROKOLO - Potřebujeme, aby na kolech jezdilo víc lidí. Kolo nám zajistí zdraví – duševní i fyzické. Jsme přesvědčeni, že elektrokolo představuje v tomto ohledu skvělou šanci. Díky novým možnostem boří někdejší hranice a spojuje lidi. Nezáleží totiž na věku, pohlaví, tělesné kondici ani zdravotním stavu: Společný zážitek již nemusí ztroskotat na tom, že někdo dokáže víc než někdo jiný.

ELECTRIC PERFORMANCE - ePerformance kombinuje fyzický sportovní výkon na kole s dynamikou motorem poháněného stroje. Člověk a stroj tvoří jakýsi hybrid, u kterého vlastní fyzická síla stojí v přirozeném a zdravém poměru k výkonu motoru.

VIDITELNÁ INTEGRACE - Věříme, že by elektrokolo nemělo v žádném případě zakrývat, čím je. Výrazné a určující znaky, jako je například motor, mají být sice přesvědčivě integrované, ale nesmějí být skryté. Naším cílem jsou harmonická elektrokola s dobře vyladěnými proporcemi, která budou určovat podobu celého nového druhu kol nazvaného ePerformance.