Klínské Traily

Trail centrum

Rašov 64, , 436 01 Klíny

Klínské traily jsou celoročně značené cyklistické stezky. Stezky by se dali svým zaměřením zařadit do kategorie Trail riding, All mountain a Enduro. Na své si při výjezdech ke startu sjezdových úseků přijdou i vyznavači kategorie Cross country.

Umístění Klínských trailů nedaleko obce Klíny bylo zvoleno z několika důvodů. Prvním důvodem je vzdálenost od města Mostu, kde můžeme najít další značené trasy hlavně pro kategorii Cross country a maraton a tím pádem i poměrně velkou komunitu vyznavačů horské cyklistiky, samotné město Most je také jedním z partnerů projektu. Druhým důvodem je přítomnost zaběhlého bike parku přímo v obci Klíny a spolupráce s provozovatelem bike parku společnosti Sportareál Klíny. Třetím a možná hlavním důvodem je přítomnost krásné přírody se strmě se svažujícími stráněmi Krušných hor, které jsou ideálním základem pro budování tras.

Právě ráz zdejší přírody je jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje vzhled a technickou stránku vznikajících tras. Jednou z priorit spolku je zachování vzájemné interakce mezi přírodou a horskou cyklistikou. Proto se trasy mění se změnou okolního lesa. Podkladem je smrková či buková hrabanka s přirozenými překážkami, které si na jezdce připravila sama příroda. Tam kde ze zalesněných strání vystupují kamenitá pole vznikají přirozeně technické úseky a v případě nutnosti překonat nějaký ten horský potok nehledejte lávku, ale očekávejte sprchu vody a bláta.

Dam trail

Trail nazvaný podle Janovské přehrady, kde je také cíl i ostatních trailů, jeho start je na Mračném vrchu. V úvodní polovině se dá trail charakterizovat jako plynulý single track v bukovém porostu, který se neustále zrychluje a tím nabírá na obrátkách. Po přejezdu do březového lesa se trail mění ve středně technicky obtížný, který je ovšem v pomalé rychlosti sjízdný pro většinu cyklistů. Závěrem trailu vás osvěží přejezd horského potoka a následně brzdíte u vpusti Janovské přehrady.

Ore trail

Je zatím nejlehčím trailem, který se opět vine v bukovém lese od jeho startu na Mračném vrchu. Trail je sjízdný pro většinu cyklistů. Start trailu je velmi podobný svým flow charakterem první polovině Dam trailu, ale nestřídá ho technická pasáž jako v předchozím případě. Trail klesá v podobném profilu až k přehradě. Ve spodní pasáži je možné odbočit od Dr. Jakylla k panu Hydovi v podobě našeho nejtežšího Shorty trailu.

Shorty trail

Je náš nejtěžší krátký trail, kde se do cesty připletlo pár balvanů. Trail není potřeba moc popisovat, uvidíte sami. Nutné je zmínit že v případě deštivého počasí mohou být kamenité pasáže hůře sjízdné.

Ethylen trail

Stoupací a zároveň propojovací trail, který prověří nejen tvou techniku, ale i fyzičku. Startuje u Sportareálu Klíny a dovede vás na start trailů na Mračném vrchu. Kdo ho vyjede bez šlápnutí na zem?

Deer trail

Jeho název byl inspirován jelení zvěří, která se často prohání po svazích Janovské přehrady. prostřednictvím tohoto trailu si to na svém bajku můžete vyzkoušet také. Začátek v březovém lese bych zařadil do kategorie flow trailu, není na škodu si občas šlápnout. zhruba v půlce se taril láme a dále klesáte po strmém svahu opět až k přehradě. Trail je sjízdný pro většinu cyklistů a neobsahuje žádné technicky náročné pasáže.

Hamr trail

Nejdelší trail našeho parku začíná stejně jako Ethylen a Deer. Po horní pasáži v březovém lese, která je společná i pro Deer, se odklání doleva a klesá až do Litvínova (městská část Hamr). Trail je připravený tak aby byl sjízdný pro většinu bikerů a to i s XC vybavením. Obtížnost trailu by mohla být zařazena do kategorie „Modrá“, zelenou barvu jsme zvolili protože je spojovacím prvkem mezi městským životem a přírodním trail parkem v srdci Krušných hor.

Kontaktní údaje

Rašov 64, 

436 01 Klíny