Scott - špičková jízdních kola i elektrokola

Značka

Scott je jedním z nejinovativnějších výrobců kol i elektrokol, který svými produkty a inovacemi každou sezónu posouvá svět cyklistiky kupředu. Toto know-how je rozvíjeno při důkladném testování výrobků, takže každé kolo či elektrokolo má vysoký potenciál. Společnost Scott si zakládá na nejvyšší kvalitě a vždy se snaží vyvíjet ta nejlepší kola na trhu.

Vedle odvětví horských kol patří mezi přední a inovativní divize společnosti Scott také odvětví silničních kol. Absolutní ukázkou závodního kola je model "Foil Premium", který váží pouhých neuvěřitelných 6,7 kg, takže k účasti na oficiální soutěži potřebujete ještě odpovídající pedály! Kromě řady sportovních kol uvedl Scott ve spolupráci s firmou Bosch na trh také svou první řadu elektrokol, která slouží i pro životní styl a každodenní použití.

Proč vybrat kolo značky Scott?

Chcete-li sportovní kolo s nejnovějšími a nejinovativnějšími technologiemi, které patří k nejlepším na světě z hlediska odezvy, hmotnosti a funkčnosti, již nyní Scott vyrábí ve standardech budoucnosti. Od kola, elektrokola Scott můžete očekávat jen ty nejlepší jízdní vlastnosti. Kvalita, zpracování a design kol značky Scott jsou skutečně fenomenální.

Historie a o značce Scott

Vše začalo před více než 50 lety lyžařskými hůlkami a nyní je společnost Scott vlajkovou lodí pro výkonnost na všech úrovních sportu. Ačkoli značka Scott vznikla v roce 1958, první horské kolo Scott bylo vyrobeno až v roce 1986. Od té doby Scott neustále pracuje na dalším inovativním vývoji v oblasti cyklistiky. O šest let později následovalo první celoodpružené horské kolo Scott a o tři roky později Scott představil světu cyklistických nadšenců model "Endorphin", vůbec první horské kolo vyrobené z karbonu. Díky mnoha vítězstvím ve světovém poháru a olympijským vítězstvím na tomto kole vyrobeném výhradně z karbonu se jméno "Endorphin" stalo cyklistickou legendou. Od té doby Scott rok co rok stanovuje nové rekordy v oblasti lehkých konstrukcí. Ať už se jedná o triatlonové kolo "Plasma" nebo hardtailové kolo "Scale".

V roce 2003 představila společnost Scott Genius zcela nový koncept celoodpruženého kola se třemi různými nastaveními tlumičů ("Lockout", "Traction" a "All Travel"). Stejně jako "Endorfin" i toto kolo vyvolalo obrovskou vlnu úspěchů a časopisy jich byli plné. Rok 2011 je rokem nových modelů! Nový Scott Scale má rám, který váží méně než báječně lehkých 899 gramů, a opět tak stanovuje rekord v lehké konstrukci, zatímco nové kolo Scott Genius LT stanovuje nové standardy v oblasti All Mountain s nastavitelným zdvihem od 185 mm do 110 mm a zámkem Twinlock.