Trutnov Trails - síť nejlepších trailů v okolí Jestřebích hor

Trail centrum

Lhotecká 6, Trutnov, 541 01

Trutnov Trails je síť jednosměrných terénních stezek určených pro horská kola v okolí Trutnova konkrétně v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor. Trutnov Trails jsou zasazeny do krásné přírody s úžasnými výhledy do okolní krajiny.

Celkem nabízí cca 7 trailů 4 obtížností o celkové délce 38 kilometrů, přírodních single trailů různých obtížností od modré po černé. Trasy všech trailů jsou navrženy tak, aby byly zajímavé pro všechny výkonnostní kategorie bajkerů. Nástupními místy jsou Trailcentrum Lhota u Trutnova, Bohuslavice, Markoušovice a parkoviště Pod Sedmidomím.

Modré traily na Trutnov Trails

Kozí trail 5.1 km (modrá) - Nejstarší trutnovský flow trail nabízí během pětikilometrové trasy i ostřejší červené výzvy v podobě přejezdů kamenů, prudších sjezdů i obřího dřevěného wallridu z dílny Marosany. Jinak ho ale zvládne nejširší spektrum bikerů. Od spodní Hit Hit sekce, jejíž stavbu financovala sbírkou samotná bikerská komunita, je vhodný i pro nejmenší jezdce.

Floutek trail 3.8 km (modrá) - Jedná se o trail nižší až střední obtížnosti, který odbočuje z Kozího trailu v nejvyšších partiích Čížkových kamenů a vine se v balvaništích severním směrem nad Lhotu kolem bývalé Perníkové chaloupky až téměř k Základně Trutnov Trails. 4 roky se táhlo jeho povolení a následné budování, výsledek ale stojí zato. Jedná se o špičkový flow trail, jehož design pochází z dílny kanadských Gravity Logic, jedné z celosvětově nejlepších firem v oboru.

Bunkr trail 7.0 km (modrá) - Nejdelší stezka celé sítě trailů Trutnov Trails vede z nejvyššího bodu s panoramatickým výhledem – Markoušovické rozhledy a po téměř 7 kilometrech střídavě hladkého a přírodního trailu vás zavede až do Lhoty pod záchytné parkoviště. Cestou je možnost postupně odbočit na podstatně náročnější traily – černé Střílnu a Jezevce nebo červené Ádr express a Rýbrcoula.

Trubka trail 0.7 km (modrá) - Kratší warm-up flow trail slouží jako bezpečná spojka mezi záchytným parkovištěm na Mrtvém jezeře a Lhotou. Současně Vám nabídne i zábavu, rozcvičku a předkrm před hlavní porcí trailů na Čížkových kamenech.

Červené traily na Trutnov Trails

Perníkový trail 2.0 km (červená) - Trail původně nakopaný jako erzeta enduro závodů byl postupně vyšperkován do dnešní podoby, což mu neubralo na rychlosti i syrovosti. Je ideální k návratu z kopce na Základnu Trutnov Trails. Název je odvozen od Perníkové chaloupky, kolem které vede a potkává se tady s Floutkem. Díky tomu se s ním dá zajímavě nakombinovat.

Modřínový trail 3.1 km (červená) - Nejstarší trutnovský trail, který už začátkem roku 2014 dal dohromady bandu šílenců, kteří pro vás už 9.rokem tvoří místní trailové eldorádo. Přírodní kamenitý trail vyniká parádní vyhlídkou z hrany Čížkových kamenů, kde můžete okamžitě vyměnit kolo za lano a lezečky. Letos se trail dočká zbrusu nového začátku až na vrcholu Kozích kamenů.

Rýbrcoul trail 1.0 km (červená) - Ryze přírodní enduro trail těsně nad Lhotou prověří hlavně za mokra adhezi vašich plášťů a váš cit pro průjezd odkloněných traverzů a zatáček.

Trail Myší díra 1.0 km (červená) - Lehčí pokračování Trailu Pod jeskyňkou nabídne houpavé komprese i jednodušší technické přejezdy. Ideálně vám poslouží jako další warm-up při příjezdu na hlavní start všech trailů, jeho sjezdem ztrácíte minimum výškových metrů.

Nejtěžší přírodní technické traily na Trutnov Trails a jedny z nejtěžších v ČR.

Boulder trail 2.5 km (černá) - Nejlehčí z černých trailů je přirozeným mezistupněm při posouvání vašich enduro zkušeností. Nechybí technické výzvy při přejezdech velkých kamenů i rychlé flow sekce.

Ptačí perspektiva 0.8 km (černá) - Úžasně fotogenický trail plný mechem obrostlých obrovských balvanů, které jsou často přímo součástí stezky. Tento trail si opravdu často prohlédnete z perspektivy dravců. Začíná na hraně skal odbočkou z Modřínového, přes charakteristickou lávku křižuje Boulder a napojuje se na Panský Stoupák. Garantujeme vám, že jeho sjezdem neztratíte moc výškových metrů, zato získáte pořádnou porci endorfinů.

Trail pod Jeskyňkou 2.0 km (černá) - Nejstarší za našich černých trailů s už legendární Whistler sekcí. V loňském roce se dočkal výrazného vylepšení na začátku i v samotném závěru a o další atraktivní místa tak není nouze. Plynule z něj můžet pokračovat na červený Trail Myší dírou.

Trail Střílna 1.0 km (černá) - Loňská novinka patří mezi nejatraktivnější traily v České republice. Odbočuje v horní části Bunkru a mistrně využívá exponovaný skalní hřebínek, staré bunkrové cesty a zpřístupňuje i samotné historické opevnění. Vzhledem k náročnosti prudkých pasáží je víc než vhodné jezdit ho za sucha!

Trail Jezevec 0.7 km (černá) - Nový trail na Trutnov Trails s nejvyšší obtížnosti mezi Lhotou a Petříkovicemi odbočuje ze staršího Bunkr trailu a sype hodně z kopce do bývalého lomu, jehož stěny využívá a pod ním se spojuje s dalším červeným – Ádr expres trailem. Nejtěžší pasáž v lomu má objízdnou variantu. Celková délka je cca 0,7 km.

Žiletka 2.0 km (černá) - Jízda na ostří žiletky po skalním hřebínku nad řekou Úpou nad Adamovem. Náročný okruh jak ve sjezdu, tak i ve výstupu zpět k Sedmidomí. V budoucnu by tady mělo vyrůst několik dalších parádních trailů.

Výhledově chtějí Trutnov Trails nabídnout až 60 km nezapomenutelných stezek a zařadit se mezi 3 nejlepší MTB resorty v České republice.

Kontaktní údaje

Lhotecká 6

Trutnov, 541 01