Šemberské stezky

Trail centrum

Tuchorazi 160,, 282 01, Tuchoraz, Česká Republika

Šemberské stezky se nacházejí jižně od obce Tuchoraz v lese nad údolí řeky Šembery přibližně 3 km od Českého Brodu. Pro cyklisty zde byl vybudován tzv. singltrail –  jednosměrná cesta s přírodním povrchem v mírném svahu, která mění směr i sklon a spolu s klopenými zatáčkami je zábavná a současně bezpečná. Díky různé náročnosti stezek si zajezdí jak rodiny s dětmi tak i zkušení bajkeři.

Šemberské stezky nabízejí tři sjezdové traily s odstupňovanou náročností od modrého, přes červený až po černý. Modrý trail je nejdelší a nejmírnější, černý nabídne i trochu technicky náročnější úseky a zároveň rychlejší jízdu ve vysokých klopenkách. Každý trail je dlouhý jen cca kilometr, na start se dostává společným stoupacím trailem.

Stezky jsou příměstské a v současné době nemají žádné parkoviště přímo u trailů. Prosíme návštevníky o využívání parkovacích ploch na odstavných parkovištích v Českém Brodě. Protože jsou stezky blízko Českého Brodu, je možný a preferovaný způsob příjezdu na kole nebo vlakem.

Projekt vznikl pod taktovkou Pavla Kvasničky, běžce ultramaratonce a syna pořadatele kdysi velmi prestižních MTB pohárových závodů v Tuchorazi. Stezky by nevznikly a nikdy nebyly tak pěkné bez podpory města Český Brod a přilehlých obcí. Díky patří i hajnému Janu Kopáčkovi - správci lesa a lidem z Pošembeří. Samotnou stavbu si vzali na starost profíci z Trutnov Trails.

Kontaktní údaje

Tuchorazi 160,

282 01, Tuchoraz

Česká Republika