Co si vzít na sebe, když jedete do práce na kole?

Jízda do práce na kole je pozitivní změnou životního stylu, která má mnoho výhod nejen pro fyzické a duševní zdraví, ale také pro životní prostředí. Je to také zábava - jízda s větrem ve vlasech je mnohem lepší než uvíznutí v zácpě. Pokud se navíc správně obléknete, můžete si cestu do práce ještě více užít.

Jak se obléknout do práce na kole

Nosíte na cestu do práce klasické sportovní oblečení a po příchodu do práce se převléknete? Nebo nosíte "normální" oblečení, které není uzpůsobené pro jízdu na kole, a riskujete, že se odřete a zpotíte? Správnou odpovědí na každou z těchto otázek by mělo být jasné "ne". Pokud se rozhodnete jezdit do práce na kole, mělo by být klíčové vhodné oblečení. A právě v tom vám můžeme pomoci. Pokud jde o jízdu na kole do práce, rozhodně nelze podceňovat význam vhodného oblečení.

Lycra jako oblíbený materiál pro cyklisty

Víte, proč je lycra mezi cyklisty tak oblíbená? Ačkoli látka může na první pohled vypadat trochu nelichotivě a odhaleně (takže máte pocit, že na sobě nemáte vůbec nic), při jízdě na kole zůstává perfektně na svém místě, bez ohledu na to, jak moc hýbete rukama a nohama.

Tím se riziko možných odřenin snižuje na minimum, a jízda na kole se tak stává mnohem příjemnější. I cyklisté, kteří chtějí v cyklistickém oblečení vypadat formálněji, mohou při jízdě do práce nosit pod stylovějším oblečením vrstvu lycry, aby se vyhnuli obětování pohodlí, které nabízí.

Funkční a praktické cyklistické oblečení může být i bez lycry

Existuje však i funkční cyklistické oblečení do práce, které není vyrobeno z lycry a během jízdy nejen skvěle vypadá, ale je také velmi pohodlné. Patří sem různé bundy, trička, džíny, šortky, boty, nepromokavé cyklistické oblečení a mnoho dalšího.

Cyklista s přilbou

Než si však představíme konkrétní tipy, měli bychom si ujasnit několik důležitých zásad. Zaprvé se nebojte těsného oblečení, do kterého se těžko natáhnete. Věřte nám, že se budete cítit ztuhlí a nepohodlní právě ve chvíli, kdy by se vám protažení opravdu hodilo. Je také dobré mít na paměti, že tmavší oblečení je o něco praktičtější, protože se v něm snáze zamaskují případné skvrny a cákance z kaluží.

Objevte praktické cyklistické bundy pro jízdu do práce na kole

Cyklistická bunda se může snadno stát cenným doplňkem vaší sbírky cyklistického oblečení vhodného pro celoroční nošení. Než se pro některou z nich rozhodnete, musíte samozřejmě zvážit mnoho skutečností. Jak je bunda prodyšná a pružná? Je dostatečně lehký? Zahřeje vás? Bude se dát nosit i v teplejších dnech? A kolik prostoru nabízí v podobě kapes?

Doporučujeme sáhnout po cyklistické bundě z odolné a lehké tkaniny, která vás ochrání před deštěm a má kapsy na zip. Pokud dojíždíte do práce za snížené viditelnosti, tj. za soumraku nebo v mlze, nezapomeňte na reflexní prvky. Existuje také mnoho kvalitních nepromokavých bund, které jsou skvělé, protože déšť z nich jednoduše steče, takže do práce nepřijdete promočení až na kůži. Skvělou volbou jsou také cyklistické bundy Gore-Tex, které poskytují tři hlavní výhody: nepromokavost, větruodolnost a prodyšnost.

Cyklistické dresy na cestu do práce

Při nákupu triček a košil pro cyklistiku je třeba brát v úvahu mnoho věcí. Opět však záleží na tom, jaké jsou vaše hlavní priority. Chcete nosit takové, které výjimečně dobře odvádí vlhkost, je odolné proti zápachu nebo je téměř neviditelné? Nebo je pro vás nejdůležitější jeho pružnost?

Pokud vám záleží na stylu, vyberte si cyklistické košile, které se bez problémů hodí na pracoviště. Nebojte se, existuje spousta kousků, které se hodí i do kanceláře. Mezi nejvyhledávanější materiály patří zejména vlna merino. Cyklistické oblečení z něj je mimořádně stylové a pružné.

Bez kvalitních cyklistických ponožek by to rozhodně nešlo

Pokud jde o cyklistické kalhoty pro dojíždějící, máte opět velký výběr. Chcete, aby byly nejpraktičtější, nejmodernější nebo aby vám nejlépe vyhovovaly?

Cyklista na kole do práce

Oblíbené cyklistické kalhoty chino kombinují elegantní styl s všestranností a funkčností. Tenčí, voděodolné kalhoty s klínem nebo zesílenou oblastí rozkroku, které zabraňují odírání v této oblasti, jsou také vynikajícím kandidátem pro jízdu na kole do práce.

Cyklistické džíny jsou kapitolou samy o sobě, jsou plné prvků včetně reflexních proužků na zádech a bocích, dostatečně pružného materiálu a extra hlubokých kapes, ze kterých vám určitě nic nevypadne.