DATATAG Security System

Nezabezpečené kolo nebo elektrokolo je příliš snadná kořist. Zajistit si ho není drahá a složitá procedura. Můžeme použít zámek, GPS lokátor a jiné mechanické zabezpečení. Jde o standardní způsob primární ochrany, ale zámek není překážkou pro chytré a nářadím vybavené zloděje. Kolo uzamkneme kolem ránu, to je zcela správné, ovšem co součásti kola? Ty jsou volně přístupné. Kola lze sundat snadno a rychle, stejně tak sedlo, pedály, ale i ostatní příslušenství. 

Naprosto sofistikované a účinné řešení je DATATAG

Důmyslná technologie, která zloděje odradí svou jasnou DNA. Použitím technologie DATATAG svoje kolo zabezpečíte komplexně. Jedinou viditelnou součástí je výstražný štítek, který zloději říká: „Tohle neprodáš“! Zloděj ví, že kolo je označené neviditelnými forenzními prvky, které není snadné najít a odstranit, aniž by došlo k totálnímu poškození laku rámu, vidlice, zadní stavby a ostatních komponentů kola. 

DATATAG zcela jasně identifikuje vaše kolo

DATATAG je bezpečnostní identifikační systém forenzního charakteru, což znamená, že jej lze použít jako důkaz vlastnictví. V jednoduchosti se dá říct, že DATATAG systémem označená věc má své vlastní „rodné číslo“, které je unikátní pro dané kolo. Ochranou jsou jednotlivé forenzní neviditelné prvky (UV alfanumerický kód DGB, instalovaný do lakovaných částí a mikrotečky s unikátním DID znakem), které po instalaci na kolo zaneseme do mezinárodního registru. Díky tomu se označeným kolům pachatelé vyhýbají, protože je jejich legalizace v podstatě nemožná. Naprosto jednoduše lze totiž odstranit výrobní štítky i vyražená čísla výrobce, ale hluboce vybrousit rám, vidlici, zadní stavbu kola, ráfky, baterii i sedačku se pachatelům nevyplatí.

Zloděj by musel mít mnoho času a vybavení, aby forenzní prvky našel a odstranil – musel by investovat i finance do poškozeného laku, aby kolo uvedl do stavu, kdy jej lze slušně prodat. Zloděj čas nemá, nebude ani investovat a opravovat! Zloděj chce jedno, rychle sebrat - rychle a dobře prodat! Což mu DATATAG forenzní prvky velice stíží.  

V ochraně majetku a prevence kriminality v oblasti krádeží kol i elektrokol, je policie spolehlivá. Policisté jsou v pátrání velmi aktivní a často i úspěšní. Proč se tedy kradená kola, po vypátrání, nevrací k původním majitelům brzy zpět?! Je to jednoduché. Pokud jsou z kradeného kola odstraněny identifikační znaky výrobce, není možné majetek vrátit původnímu majiteli. Při identifikaci vypátraného kola nedokáže policie jednoznačně kolo ztotožnit s majitelem. Taková je realita.

Tato realita se s ochrannou DATATAG zcela mění. Kolo je označeno na všech komponentech, a tudíž je jeho identifikace naprosto jednoznačná. V registru je jasná segmentace, což odlišuje jízdní kolo a elektrokolo. Díky registrace kola v mezinárodním registru DATATAG, je majitel s kolem „svázán“ naprosto konkrétně. Jde o nepřenositelnou informaci o kolu a jeho vlastníkovi. Jeho změna v registru je možná pouze v případě prodeje a přeregistrace na nového vlastníka. O každém kole je tedy veden záznam a má svou historii, podobně jako u registru vozidel. Každý kit (sada) je unikátní, má vlastní DNA a určen je na instalaci pro jedno kolo, případně elektrokolo. V nabídce jsou tedy dvě varianty kitů.

Registr DATATAG

Registr DATATAG funguje po celém světě a do databáze má přístup Policie, Interpol, Europol i další bezpečnostní složky. Kromě Policie je DATATAG vítaným partnerem i pro pojišťovny, které čím dál častěji k pojištění vyžadují zabezpečení tímto forenzním způsobem a vybrané pojišťovny za označení DATATAG systémem poskytují slevu na pojistném.

Pokud víme z praxe, tak DATATAG je pachatelům v oblasti trestné činnosti krádeží – velmi dobře znám. Zloději a nelegální překupníci, se kolům označeným jedinečným systémem DATATAG raději vyhnou.

Za Policii ČR

Mnohdy majitelé po zakoupení jakéhokoli jízdního kola odloží veškeré doklady od kola (faktury návody atd. na kterých jsou mimo jiné uvedeny identifikační čísla kola), a po nějaké době tyto doklady vyhodí a výrobní číslo kola si nikdo nepamatuje. V případě následné krádeže nejsou oprávnění majitelé schopni doložit výrobní číslo svého kola a policie pátrá po kole pouze podle značky, typu a barvy - kdy takové kolo jde jednoznačně ustanovit velmi těžko.  

Žijeme v digitální době, proto vyfotit si po zakoupení kolo ze všech stran spolu s detailními fotografiemi tovární ražby rámu, případně vidlic a tyto si bezpečně uložit rozhodně může v případě pátrání po odcizeném kole pomoci. V případě odcizení takovéhoto kola následně vezmete pořízené fotky případně faktury s výrobním číslem sebou na policii a tyto budou přiloženy k trestnímu spisu. Přidání jakýchkoli dalších identifikátorů, jako například systém DATATAG, je samozřejmě velkým bonusem.

Kde nejlevněji zakoupit DATATAG?

DATATAG si mohou zákazníci zakoupit za exkluzivní cenu 899.- Kč vč. DPH jedině a pouze na BikePlan. Nákup pak probíhá při procesu sjednání pojištění pro vašeho dvoukolého parťáka, nebo později dodatečně skrze benefitní program Premium Club BikePlan.

Chcete více informací o DATATAG? Prozkoumejte přímo stránky výrobce na www.datatag.cz