7 důvodů, proč si pořídit elektrokolo

Sto lidí, sto chutí. To platí i pro elektrokola. Zatímco někteří lidé se nemohou nabažit motorové asistence, jiní jsou vůči ní zaujatí, často aniž by si ji vyzkoušeli na vlastní kůži. Ať už máte stejný názor, nebo jste o elektrokolech slyšeli jen negativní mýty, v tomto článku se je pokusíme vyvrátit sedmi pozitivy.

Elektrokola jsou vhodná pro každého

Mladí, staří i starší - elektrokolo může využít každý. Jeho výhodou je také to, že si radost z jízdy mohou užít i ti, kteří by na běžné kolo normálně nesedli. Bránit jim v tom mohou například zdravotní problémy nebo nedostatečná kondice, což u tohoto typu není problém.

Široký výběr elektrokol

V nabídce je také široká škála elektrokol. Máte na výběr z mnoha možností a různých značek. Stačí se rozhodnout podle svých preferencí a nezapomenout vzít v úvahu charakter terénu, ve kterém plánujete jezdit. Dámská a pánská elektrokola se dělí do tří základních kategorií - městská, horská (MTB) a skládací elektrokola. Najdete zde elegantní klasiku pro gentlemany, vintage nebo retro styl pro romantické duše, stejně jako moderní a inovativní vzory pro vášnivé sportovce.

Více kilometrů

Pokud jde o délku trasy a rychlost, nabízí elektrokolo mnohem více neomezených možností než běžné jízdní kolo. Díky podpoře motoru se snadno dostanete i tam, kam byste se bez něj nedostali. S elektrokolem můžete podnikat delší výlety za kratší dobu, poznávat nová místa nebo dokonce zdolávat kopce, na které byste si dříve netroufli.

Výhody jízdy na elektrokole bez potu

Ano, s elektrokolem můžete vyjíždět do prudších stoupání s úsměvem na tváři a bez krůpějí potu na čele. Zatímco sportovcům zpocené kruhy v podpaží nevadí, naopak - v rámci cílené fyzické aktivity jsou žádoucí, pozitivní přínos podpůrného elektrického motocyklu mohou dokonale ocenit zejména ti, kteří používají elektrokolo jako dopravní prostředek. Je to skvělý parťák na cestě do práce, do města, do školy, na nákupy nebo na schůzky, kam si nemůžete dovolit dorazit v cyklistickém oblečení nebo v mokrém tričku a úplně zadýchaní.

Jízda s ohledem na životní prostředí

Žijeme v pohodlné motorizované době a k cestování i na krátké vzdálenosti používáme čtyřkolové prostředky. Často jsme v autě sami. Motorová vozidla již mají na svých vahách dostatečné množství emisí. Pokud vyměníte auto za ekologičtější kolo, poděkuje vám nejen vaše zdraví a naše planeta, ale i vaše peněženka. S elektrokolem nemusíte utrácet peníze za benzín nebo naftu, trčet v dopravních zácpách nebo marně hledat volná parkovací místa.

Cyklistické výlety s dětmi

Pokud víte, jaké to je šlapat do pedálů s 15kilovým batoletem v dětské sedačce, uvítáte možnost elektrického tlačení s otevřenou náručí. Rodinné výlety na kole nemusí být pro rodiče vyčerpávající nebo dokonce nepředstavitelné. Stačí za elektrokolo připojit kočárek nebo jiné přepravní příslušenství a užít si společnou jízdu.

Navíc je elektrokolo skvělým pomocníkem, když potřebujete vyrovnat tempo mezi generacemi. Využijete ho také, až vaše děti nebo vnoučata vyrostou a vy nebudete stačit jejich silným nohám s pedály.

Možnost používat elektrokolo jako klasické jízdní kolo

Lidé, kteří nemají s elektrokoly žádné nebo jen malé zkušenosti, mají pocit, že elektrokolo je plně motorizované. Opak je však pravdou. Elektromotor funguje jako malý pomocník, když cyklista potřebuje vítr v zádech. Elektrokolo se samo nerozjíždí ani nepohání - stále vyžaduje šlapání. Je proto vhodný i pro osoby, které s cyklistikou začínají, pro rehabilitaci nebo postupné budování kondice.

Elektrokolo lze samozřejmě používat i bez motoru, takže může fungovat jako klasický model. Můžete tedy jezdit bez asistence a šlapat do pedálů, abyste poháněli sebe i celou váhu kola, které je kvůli svítilně o něco těžší.

Jak vidíte, elektromotor přináší opravdu mnoho skvělých výhod. Zda se rozhodnete pro stále populárnější elektrokolo, nebo pro klasické kolo, to už necháme na vás. Hlavní je, abyste si jízdu na něm užívali zdravě, naplno a pravidelně.