6+1 důvodů, proč jezdit na kole každý den

Přemýšleli jste někdy o tom, co by se ve vašem životě změnilo, kdybyste pravidelně každý den jezdili na kole? Nebo ne? Udělali jsme to za vás, a protože každodenní jízda na kole přináší mnoho výhod, přinášíme vám důvody, které vás jistě budou motivovat k tomu, abyste kolo používali každý den i vy.

Ochrana životního prostředí

Největším problémem současného světa je znečištěné životní prostředí. Téměř čtvrtina našich emisí CO2 pochází z výfuků vozidel, jako jsou osobní automobily a autobusy. Očekává se, že toto číslo bude nadále stoupat a dokonce předstihne průmysl v produkci CO2. Kromě toho, že automobily znečišťují životní prostředí, úměrně tomu zvyšují i hlukovou zátěž. Proto místo cestování do práce osobním autem vytáhněte kolo, které neznečišťuje životní prostředí, má nulové emise a je také velmi tiché.

Budete zdravější

Budete překvapeni, jak moc může jednoduchá jízda na kole prospět vašemu zdraví. Nejdůležitější je začít. Již po několika týdnech pravidelné jízdy na kole se vaše fyzická kondice začne výrazně zlepšovat. Budete moci bez problémů vyběhnout schody a budete tak fit, že vám v každodenním životě nebude nic bránit.

Zlepší se vaše zdraví, koncentrace, reflexy a kreativní myšlení. Pomáhá zmírnit stres, napětí a úzkost a má příznivý vliv na duševní zdraví. Pravidelná jízda na kole pomáhá předcházet různým onemocněním, stimuluje a zlepšuje krevní oběh, činnost plic a srdce. Jízda na kole je vhodná pro každého, zejména proto, že příliš nezatěžuje klouby a při jízdě na kole se nezapojují pouze svaly nohou, ale všechny části těla.

Dožijete se vyššího věku a budete vypadat mladší.

V návaznosti na předchozí důvod pro pravidelnou jízdu na kole, že budete zdravější, můžeme s jistotou říci, že se také dožijete vyššího věku. Protože 15 minut každodenního cvičení prodlouží délku vašeho života o 3 roky. Pravidelná jízda na kole přenáší kyslík a živiny do kožních buněk efektivněji a zároveň odplavuje škodlivé toxiny. V neposlední řadě sport vytváří ideální prostředí pro optimalizaci tvorby kolagenu, který urychluje proces regenerace a pomáhá redukovat vrásky.

Ušetříte peníze

Není pochyb o tom, že každodenní jízda do práce na kole šetří peníze, protože kolo nepotřebuje žádné palivo, takže náklady na jízdu jsou prakticky zdarma. Pokud do práce jezdíte tramvají, autobusem nebo vlakem, ušetříte také za jízdné. Samozřejmě je třeba počítat s počátečními náklady na nákup kola a příslušenství nebo s náklady na servis kola, ale v porovnání s běžným servisem auta jsou to nesrovnatelné peníze. Pravidelnou každodenní jízdou na kole budete navíc zdravější, a díky posílení imunity tak nebudete muset tak často navštěvovat lékaře, čímž ušetříte peníze za případné léky.

Na nic nepřijdete pozdě

Jízda do práce na kole má jednu velkou výhodu, a to, že se vám nestane, že byste se kvůli nepříjemným dopravním zácpám opozdili do práce, zejména ve větších městech. Předpokládá se totiž, že vaše pracovní doba se shoduje s pracovní dobou většiny populace. Při jízdě na kole si sami určíte, kudy povede vaše trasa, což znamená, že se vyhnete všem dopravním zácpám a vaše cesta bude nejrychlejší ze všech dopravních prostředků. A to samozřejmě i cestou z práce domů.

Budete mít klidnější spánek

Máte večer problémy s usínáním nebo se během spánku budíte? O důvod víc, proč jezdit na kole každý den. Vědci, kteří zkoumali nespavost u skupiny lidí se sedavým zaměstnáním, zjistili, že 20 až 30 minut jízdy na kole každý druhý den zkracuje dobu potřebnou k usnutí téměř o polovinu. Každodenní jízda na kole během dne zbavuje tělo stresového hormonu kortizolu, který brání hlubokému spánku.

Extra důvod:

Výhod, které jsme v tomto článku nezmínili, je nepochybně mnohem více. Tak nasedněte na kolo, vždyť jízda na kole je skvělý způsob, jak trávit čas s rodinou, protože je vhodná pro všechny věkové kategorie, včetně těch nejmenších, které můžete vzít s sebou například v kočárku.